Nuk pres ndryshime nė politikėbėrje

Politologu Belul Beqaj ka vlerėsuar se koalicioni qeverisės PDK - LDK ėshtė duke funksionuar me vėshtirėsi dhe se partnerėt e tij po pėrpiqen t’ia lėnė “kilėn” njėri-tjetrit.
Ai ka thėnė se pasojat qė po dalin kohėt e fundit janė produkt i mėnyrės tinėzare tė krijimit tė kėtij koalicioni.

Nė kėtė intervistė dhėnė pėr gazetėn “Epoka e re”, Beqaj ka thėnė se duhet shkuar nė zgjedhje pėr ta vlerėsuar mbėshtetjen e subjekteve politike nga elektorati, e jo pse do tė ndryshojė kualiteti i politikėbėrjes.

Ai ka thėnė se pas zgjedhjeve tė reja mund tė ndryshojnė partnerėt e koalicionit, mund tė shtohet edhe ndonjė subjekt politik, por nuk mund tė ndryshojnė mėnyra dhe pėrmbajtja e politikėbėrjes.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma