Kadri Veseli dėnohet nga Gjykata Themelore e Prishtinės

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ėshtė gjobitur nga Gjykata nė Prishtinė ngase nuk erdhi si dėshmitar nė gjykimin e deputetėve tė VV-sė.
Gjykata Themelore nė Prishtinė e gjobiti sot kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli me 200 euro, pėr shkak se Veseli nuk erdhi si dėshmitar nė seancėn ku katėr deputetė tė Lėvizjes “Vetėvendosje” akuzohen pėr gazin lotsjellės nė Kuvend.

Gjobė e njėjtė iu shqiptua edhe nėnkryetarit tė Kuvendit Xhavit Haliti, por edhe deputetėve Naser Osmani e Armend Zemaj, si dhe Leonora Limajt, shrkuan Kallxo.com

As Haliti, Osdmani, Zemaj e Limaj nuk u paraqitėn nė gjykatė, ku si Veseli ishin ftuar si dėshmitarė.

Dėnimin e Kadri Veselit me gjobė, e akuzuara tjetėr e kėtij procesi Donika Kadaj-Bujupi e quajti tallje.

Seanca ėshtė shtyrė nė afat tė pacaktuar.

Pėr mos prezencė nė seancė gjyqtari ka paralajmėruar edhe lėshimin e njė urdhėrarresti pėr Albin Kurtin.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma