Gjykohen dy vėllezėr shqiptarė pėr ndjekjen “si nė filma” nė autostradė

Dy shqiptarė, vėllezėr mes vete, e kishin qėlluar me armė makinėn e bashkatdhetarit tė tyre. Ky i fundit, i frikėsuar ia kishte shkelur gazin pėr tė ikur. Kėshtu kishte filluar njė ndjekje si nė filma nėpėr autostradė...
Nė mars tė vitit 2016 nė hyrje tė tunelit Baregg njė automobil kishte marrė flakė pasi ishte qėlluar me armė zjarri. Si i sulmuari ashtu dhe tė sulmuarit ishin shqiptarė tė Kosovės. Dy veta, vėllezėr mes vete e kishin qėlluar makinėn e bashkatdhetarit tė tyre. Ky i fundit, i frikėsuar ia kishte shkelur gazin pėr tė ikur prej tyre. Kėshtu kishte filluar njė ndjekje si nė filma nėpėr autostradė. Ndėrkohė i ndjekuri humb kontrollin dhe makina e tij mercedes merr flakė pak para tunelit Baregg, shkruan aargauerzeitung.ch. Pastaj ai del nga makina qė po digjej dhe ikė kėmbė nga autostrada.

Tash ndaj tre personave tė pėrfshirė ėshtė ngritur aktakuzė.

Zėdhėnėsja e prokurorisė sė Kantonit Aargau Elisabeth Strebel thotė pėr televizionin Tele M1 se ende nuk ėshtė krejtėsisht e qartė se ēfarė e ka shkaktuar kėtė konflikt, transmeton albinfo.ch. Por, ka shtuar ajo, ne e dimė se ka pasur probleme financiare nė mes tė dy palėve.

Palėt kanė deponuar deklarata tė ndryshme lidhur me atė qė kishte ndodhur atė natė marsi. Dyshimet tash janė ngritur edhe nė raport me deklarimet e viktimės. Por, strebel thotė se ajo qė ėshtė e sigurt ėshtė e dhėna se mbi tė ishte qėlluar me armė. Pra kosovari sot 44 vjeēar ka shtėnė me armė nga makina ndėrkohė qė vėllai i tij voziste, pėrcjell albinfo.ch. Prokurori ka kėrkuar 9 vjet burg pėr personin qė ka shtėnė me armė dhe 6 vjet pėr shoferin e makinės.

http://www.albinfo.ch/gjykohen-dy-vellezer-shqiptare-per-ndjekjen-si-ne-filma-ne-autostrade/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma