PDK-ja, LDK-ja e VV-ja pretendojnė fitoren

Pėrfaqėsues tė LDK-sė janė tė bindur se partia e tyre do tė dalė fituese e zgjedhjeve tė ardhshme nė vend. Njėjtė mendojnė edhe pėrfaqėsues tė PDK-sė, derisa ata tė VV-sė besojnė se dy partitė qė tash ndajnė pushtetin do tė kalojnė nė opozitė.
Ndonėse deri mė tash nuk ėshtė marrė ndonjė vendim pėr zgjedhje tė parakohshme, partitė kryesore politike nė vend po besojnė se do tė jenė fitues tė zgjedhjeve. Bajram Gecaj nga LDK-ja thotė se fitorja e partisė sė tyre nė zgjedhjet e ardhshme nė vend ėshtė e pakontestueshme.

Njėjtė siē mendon edhe Shukri Buja nga PDK-ja, i cili po ashtu PDK-nė e sheh si fituese tė zgjedhjeve tė ardhshme nė vend. Derisa pėrfaqėsues tė VV-sė po besojnė se dy partitė qė ndajnė pushtetin pas zgjedhjeve tė ardhshme do tė kalojnė nė opozitė./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma