Tare merr lėvdata nė Itali

Ish-drejtori sportiv i Palermos, Rino Foski, ėshtė njė personazh i njohur nė Itali dhe mjaft i vlerėsuar pėr aftėsitė e tij drejtuese. Prej 4 sezonesh te Ēezena, Foski ka folur pėr “lalaziosiamonoi.it”, duke zbuluar njė prapaskenė interesante, qė lidhet me Lacion dhe Igli Taren.
“Kur u largova nga Palermo, ku mė pasoi Sabatini, Lotito dėshironte tė mė merrte te Lacio. Kisha pak frikė nga Lotito. Bėra rezistencė, i zvarrita gjėrat, por mendoj se sot do kishte bėrė njė hap gjigant pėrpara nė karrierė.

“A duhet tė mė falėnderojė Tare, qė refuzova? Nuk di, ndoshta do tė punonim sė bashku. Ai ka rezultuar njė person serioz dhe shumė kompetent, ndoshta do isha unė mė shumė me fat se ai, nėse do tė punonim bashkė. Duhet nėnvizuar ajo qė Tare ka bėrė me Lacion.

“Me Zamparinin nuk e kisha tė lehtė jetėn, por kisha liri veprimi, qė ėshtė shumė e rėndėsishme. Me Lotiton kisha pasur kontradikta pėr ndonjė tratativė merkatoje, si nė rastin e Makinuas. Unė nė punėn time kam nevojė pėr hapėsirėn time, me respekt, por duke qenė autonom, ndėrsa Lotito mė dukej si njė komandant nė gjithēka. Mė pas mėsova ta njoh dhe mendoj se tani kam humbur njė mundėsi tė rėndėsishme. Drejtor i zonės teknike tė Lacios? Ku ta gjeja! Por siē iu thashė, bėj tifozllėk pėr Taren. A mund tė bashkėpunojmė? Sigurisht!”.

DIVORCI TARE-LOTITO – “Mund tė ketė mosmarrėveshje, ulje-ngritje nė njė raport pune, por Tare ėshtė shumė mirė te Lacio dhe me Lotiton e ka shumė tė vėshtirė tė ndahet. Pėr kėtė arsye, nuk besoj se do t’i shkėputin marrėdhėniet. Tare ėshtė njė profesionist dhe bėj tifozllėk pėr tė. E vlerėsoj shumė dhe uroj qė tė qėndrojė aty, pėr tė mirėn e Lacios. Ėshtė shumė i vėmendshėm pėr tė rinjtė e Serisė B, ka njė grup tė mirė pune, qė dinė ta bėjnė mirė punėn e vet, ndėrsa jashtė Italie Tare ėshtė edhe mė i pėrgatitur”.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma