Limaj: Deklarata e Thaēit pėr bashkim kombėtar ėshtė hajgare

Kryetari i “Nisma pėr Kosovėn”, Fatmir Limaj, ka theksuar se deklarata e presidentit tė Kosovės, pėr bashkimin e shqiptarėve nė rast se Bashkimi Evropian (BE), vazhdon tė mos e pranojė Kosovėn nė kėtė mekanizėm, ėshtė hajgare.
Limaj nė emisionin “Rrokum Rroll” tė TV Rrokum, ka theksuar se nuk merret me “deklaratat hajgare tė Thaēit, sepse ai brenda ditės 10 herė i ndėrron deklaratat”.

Limaj gjithashtu ka thėnė se as BE-ja nuk i merr seriozisht deklaratat e Thaēit, sepse, sipas tij, nuk ka seriozitet nė atė ēka thotė ai.

“Ato deklarata janė mashtrim pėr qytetarėt, si me rastin e ushtrisė”, ka thėnė Limaj.

Simbas tij, deklaratat dhe marrėveshjet e Thaēit i kanė sjellė vetėm dėme Kosovės./Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma