Kllokoti mban diskutim publik pėr Planin pesėvjeēar pėr menaxhim tė mbeturinave

Kllokot - Tė enjten Komuna e Kllokotit ka mbajtur debat publik pėr Planin pesėvjeēar pėr menaxhim tė mbeturinave.
Ky plan ėshtė punuar nė mes Komunės sė Kllokotit me Helvetasin Zvicran dhe ėshtė paraqitur nė mėnyrė tė detajuar, gjendja ekzistuese e menaxhimit tė mbeturinave, vija lineare buxhetore dhe donatorėt e jashtėm dhe rishikimi i planit nė periudhėn pesė vjeēare.
“Ėshtė njė plan strategjik pėr Komunėn e Kllokotit dhe ėshtė e domosdoshme tė merret me prioritet nga institucionet e Komunės, nė mėnyrė qė tė ngritet vetėdija qytetare dhe tė rritet efikasiteti nė shėrbime” u shpreh Hidajet Ahmeti, Drejtor i administratės sė pėrgjithshme nė Kllokot.

Njėkohėsisht u shpreh falėnderues pėr mbėshtetje tė vazhdueshme, si nė ngritjen e kapaciteteve tė stafit, por edhe nė projekte tė rėndėsishme strategjike nė fushėn e shėrbimeve publike./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma