Tjetėr sukses madhėshtor, Kelmendi e artė nė Evropian

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi ka arritur edhe njė sukses tė madh nė karrierėn e saj.
Xhudistja kosovare ka arritur tė triumfojė nė kampionatin evropian duke zėnė vendin e parė.

Pejania arriti ta mposhtė bindshėm nė finale xhudistin ruse, Alesya Kuznetsova.


Kjo finale ishte deri nė kategorinė 52 kilogramė.

Kėtė sukses Kelmendi e arriti pėr herė tė tretė nė karrierėn e saj.

Kampionati evropian ėshtė mbajtur nė kryeqytetin e Polonisė nė Varshavė. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma