Memorandum mirėkuptimi me Save the Children

Gjilan - Komuna e Gjilanit ka nėnshkruar sot marrėveshje tė mirėkuptimit me organizatėn Save the Children – Kosovė, pėr pėrmirėsimin e gjendjes sė grupeve tė margjinalizuara tė fėmijėve tė komunitetit rom, ashkali dhe egjiptas (RAE), sikurse edhe fėmijėve me nevoja tė veēanta.
Nėnshkrimin e kėsaj marrėveshje e ka bėrė tė enjten kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri dhe drejtori i Save the Children, Ahmet Kryeziu.

Kjo marrėveshje nėnkupton implementimin e programit me kohėzgjatje katėr vjeēare pėr mbėshtetjen pėr kėto grupe, duke u realizuar pėrmes Drejtorisė sė Arsimit, Drejtorisė sė Shėndetėsisė dhe Mirėqenies Sociale, Drejtorisė pėr Mbrojtje dhe Shpėtim dhe Njėsisė pėr tė Drejtat e Njeriut.

Kryetari Haziri e ka falėnderuar organizatėn Save the Children pėr mbėshtetjen nė kėtė program tė rėndėsishėm, pėr njė kujdes tė veēantė dhe mbėshtetje sa mė tė madhe pėr fėmijėt e komunitetit RAE dhe ata me nevoja tė veēanta.

Ndėrkaq, drejtori i Save the Children, Ahmet Kryeziu, e ka falėnderuar kryetarin Haziri pėr mbėshtetjen e drejtpėrdrejt tė tij nė tė gjitha pozitat lokale e qendrore, duke thėnė se kjo ka bėrė qė Gjilani tė jetė njė ndėr komunat e para pėr realizimin e programeve tė vazhdueshme nė mbėshtetje tė njerėzve nė nevojė./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma