Haliti priti nė takim drejtorin dhe nxėnėsit e shkollės “Nijazi Rexhepi”

Viti - Kryetari i Komunės sė Vitisė, Sokol Haliti ka pritur sot nė takim, Asllan Fana, drejtor i shkollės sė mesme tė ultė “Nijazi Rexhepi” nė Sllatinė tė Epėrme dhe tė paraleleve tė ndara nė: Sadovinė e Ēerkezėve, Trestenik, Sllatinė e Poshtme dhe lagjen e Gjinollėve.
Gjatė kėtij takimi Kryetari Haliti dhe drejtori Fana kanė biseduar pėr mundėsinė e bashkėpunimit tė Komunės me kėtė shkollė me qėllim tė botimit tė revistės shkollore. Po ashtu nxėnėsit e kėtyre shkollave kanė zhvilluar edhe njė intervistė me kryetarin Haliti.

Ndėr tjerash kryetari i komunės, Sokol Haliti ju ka uruar suksese nė mėsim nxėnėsve duke i njoftuar se kjo komunė po bėnė ēmos qė tė siguroj kushte sa mė tė mira pėr mėsim nxėnie dhe mėsimdhėnie./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma