Mosmarrėveshja ua zbulon armėt pa leje

Viti - Nė rrugėn “Flaka e Janarit”, nė Viti raportohet se pas njė mosmarrėveshje nė mes tė dyshuarit mashkull shqiptar dhe dy djemve tė tij po ashtu tė dyshuar, tė njėjtit kanė raportuar pėr posedim tė armėve pa leje.
Tė njėjtit mė pas nė stacionin policor kanė dorėzuar, njė armė automatike me tre karikatorė dhe 150 fishekė tė kalibrit 9 mm, njė revole “Parabellum” me dy karikatorė dhe 36 fishekė tė kalibrit 9 mm, njė revole “TT” me njė karikator dhe 17 fishekė.

Me urdhėr tė prokurorit rastet vazhdojnė nė procedurė tė rregullt njoftoj policia e Kosovės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma