Rexhep Kadriu: AAK po punon me qytetarė pėr ndryshimin e madh

Gjilan - Nė Zhegėr tė Gjilanit Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės ka mbajtur takim me qytetarėt e Zhegrės. Qėllimi i kėtij takimi ishte aderimi i dhjetėra anėtarėve tė rinj dhe mobilizimi pėr zgjedhjet e ardhshme nacionale dhe lokale.
Tė pranishėm nga niveli qendror ishin Daut Haradinaj, njėherit edhe Deputet i Kuvendit tė Kosovės, nėnkryetarėt Ahmet Isufi dhe Gazmend Abrashi, kryetaren e AGK dhe Kryetaren e tė rinjve tė AAK-sė, si dhe pėrfaqėsues tė strukturave nga qendra dhe dega e Gjilanit.

Deputeti i Kuvendit tė Kosovės z.Daut Haradinaj, kėrkoj qė Zhegra dhe Karadaku tė japin fjalėn e vet, duke e nxjerrė nga rreziku vendin. “Ne e kemi identifikuar sėmundjen e Kosovės tė cilėn e kanė shkaktuar ata nė krye tė shtetit. Janė disa tė kėqija qė ju kanė sjell vendit, si demarkacioni, asociacioni dhe keq menaxhimi. Me njė qeveri tė mirėfilltė tė gjitha ēėshtjet do tė ishin rregulluar. Prandaj kėrkoj nga ju qė mos t`i shikoni subjektet politike por tė mendoni se kush e meriton besimin tuaj. Ka ardhur koha qė ti dėrgojmė pak nė pushim qeverisjen aktuale” tha Daut Haradinaj.

Kryetari i Degės sė AAK-sė nė Gjilan z.Rexhep Kadriu, falėnderoi vullnetin e z. Ejup Idrizi qė falė iniciativės sė tij i cili ėshtė edhe veteran i UĒK-sė janė mbledhur nė kėtė takim. “Ne jemi mbledhur kėtu, pėr njė arsye tė bashkimit tė 60 anėtarėve tė rinj. AAK nė Gjilan ka hy nė bashkėqeverisje me njerėz tė rinj tė cilėt po japin maksimumin pėr tė mirėn e qytetarėve tė Gjilanit. I tėrė angazhimi jonė ėshtė i sinqertė dhe si nėnkryetar i qeverisjes aktuale duke dhėnė shembull nė punė mė jep guximin qė tė kėrkojmė besimin tuaj pėr Kryetarin Ramush Haradinaj, dhe AAK nė Gjilan me ndihmėn e Zhegrės sė Idriz Seferit dhe Agim Ramadanit po punon me qytetarė pėr ndryshimin e madh.

Tė pranishmėve ju drejtuan me nga njė fjalė rasti edhe Ahmet Isufi, Gazmend Abrashi, Magbule Shkodra dhe Diellza Hoti. Nė fund ju shpėrndanė librezat 60 anėtarėve tė rinj./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma