Kėta policė gjermanė shpallen heronj tė ditės, ja si e shpėtuan kosovaren nga vdekja

Kėta policė gjermanė shpallen heronj tė ditės, ja si e shpėtuan kosovaren nga vdekja.
Pesė policė nė pikėn e kontrollit kufitar nė Pocking, nė autostradėn A3 nė Gjermani, kanė dhėnė me sukses provimin e tyre pėr humanizėm!

Njė familje shqiptare prej pesė anėtarėsh ishte duke udhėtuar me makinė nėpėr Austri drejt Gjermanisė, shkruan pno.de. Qysh sa ishin ende nė Austri, gruaja rreth 70 vjeēe ishte ankuar pėr probleme shėndetėsore, kėshtu qė familjarėt u detyruan tė ndalonin nė njė vendpushim tė autostradės.

Ndėrkaq, kur familja kishte hyrė nė Gjermani, gjendja e gruas u pėrkeqėsua nė mėnyrė dramatike, transmeton Albinfo.ch. Ajo u alivanos dhe pulsi nuk i rrihte mė. Shoferi i makinės informoi policėt nė postin e parė policor, tė cilėt pastaj i thirrėn pėr ndihmė kolegėt e tyre. Pesė policė filluan me masat e reanimacionit, pėrmes masazhit tė zemrės dhe frymėmarrjes artificiale, bėn tė ditur eprori i tyre 30 vjeēari Goller, i cili punon nė kėtė pikė nga dhjetori i vitit tė kaluar. “Ishte njė punė ekipore”, thotė ai me modesti. Policėt nė kėtė veprim i ka ndihmuar fakti se ata pak kohė mė parė kishin mbaruar njė trajnim pėr ndihmėn e parė.

Derisa Kryqi i Kuq i Bavarisė arriti nė vendin e ngjarjes, policėt po e vazhdonin luftėn pėr jetėn e pacientes, pėrcjell Albinfo.ch. Dhe kėtė e mbaruan me sukses. Kur ajo ishte tashmė nė autoambulancė, i ishte kthyer pulsi. Ndėrkohė ajo ėshtė dėrguar pėr trajtim nė njė klinikė nė Passau.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma