Ferat Shala viziton Kompaninė “Hidromorava” nė Gjilan

Gjilan - Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapėsinor Ferat Shala ėshtė pritur nga Muhamed Suliqi, kryeshef Ekzekutiv i Kompanisė Rajonale tė Ujėsjellėsit “Hidromorava” SH.A. nė Gjilan, me bashkėpunėtorė.
Drejtori Suliqi e ka njoftuar ministrin Shala me gjendjen dhe arritjet e KRU “Hidromorava”. Po ashtu edhe zonja Elhame Shefkiu, Kryesuese e bordit tė drejtorėve KRU “Hidromorava” foli pėr gjendjen e kompanisė dhe sfidat qė pėrballet kjo kompani e veēanėrisht gjendjen e pendės se liqenit tė Pėrlepnicės e cila siē tha ajo nuk ėshtė e mirė.

Ministri Shala nė fjalėn e tij tė rastit tha se prioritet i MMPH-sė ėshtė Ajri, Uji dhe mbeturinat.

Ai tha se vizita nė kompani ka pėr qėllim pėr tu njoftuar mė pėr sė afėrmi me gjendjen, arritjet dhe sfidat qė pėrballet kjo kompani po ashtu tha se si ministėr i jep mbėshtetjen dhe shpreh gatishmėrinė pėr bashkėpunim nė sektorin e ujėrave dhe prioritet e sheh trajtimin e problemit tė ujėrave tė zeza nė kėtė Rajon.

Ai tė pranishmit i njoftoi edhe me projektet qė janė nė realizim e sipėr nė kėtė Rajon nga MMPH-ja dhe shtoi se do ta pėrkrah komunėn nė trajtimin e ujėrave tė zeza pėr dy vjetėt e ardhshme, me ē’rast do tė ketė studime tė fizibilitetit e mė pas investime edhe nė pėrmirėsimin e kėtij Sektori bėri tė ditur ministri Shala.

Ministri Shala me bashkėpunėtorė vizitoi edhe Liqenin e Pėrlepnicės pėr tė u njoftuar mė pėr sė afėrmi me gjendjen e pendės sė kėtij liqeni./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma