Goli i Shaqirit, favorit si mė i miri nė Angli

56 % tė votave ka marrė Xherdan Shaqiri deri mė tani, duke kryesuar bindshėm listėn e golashėnuesve.
Ėshtė i njohur pėr golat e bukur. Edhe pse nuk shėnon shpesh, Xherdan Shaqiri shėnon gola tė bukur. I tillė ishte edhe i fundit ndaj Hull Cityt.

“Sky Sports” ka bėrė njė renditje me gjashtė golat e javės nė Angli, ku nė mesin e tyre edhe i Xherdan Shaqirit, pėrcjell albinfo.ch.

Shikuesit kanė mundėsi tė votojnė pėr golin e javės dhe goli i yllit shqiptar ėshtė favorit pėr t’u shpallur si mė i miri i kėsaj jave.

56 % tė votave ka marrė Xherdan Shaqiri deri mė tani, duke kryesuar bindshėm, kurse nė vendin e dytė ėshtė goli i Marcus Rashford ndaj Chelseat.

Ja edhe linku ku mund tė votoni golin e Shaqirit si mė tė mirin e javės:


http://www.skysports.com/football/news/11095/10841555/watch-and-vote-pl-goals-of-the-weekend

http://www.albinfo.ch/goli-i-shaqirit-favorit-si-me-i-miri-ne-angli/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma