Haradinaj: Tė shkohet nė zgjedhje, mos tė torturohet populli

Kryetari i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK), Ramush Haradinaj, beson se vetėm zgjedhjet e reja mund ta riparojnė gjendjen aktuale nė vend.
Ai ka vlerėsuar se gjendja ekzistuese ēdo ditė e mė shumė po bėhet mė e rėndė.

Nė njė intervistė dhėnė pėr gazetėn “Epoka e re”, ai ka thėnė se shkuarja nė zgjedhje tė parakohshme ėshtė pjekuri politike.

Haradinaj, i cili po mbahet padrejtėsisht nė Francė qė disa muaj, nė bazė tė njė fletarrestimi serb, ėshtė shprehur i bindur se Gjykata e Colmarit mė 27 prill do ta refuzojė kėrkesėn e Serbisė pėr ekstradim dhe do ta lirojė atė.

Ai ka thėnė se kėrkesa e palės serbe ėshtė e padrejtė dhe e motivuar politikisht. “Kjo kėrkesė ėshtė thjesht pėrndjekje ndaj meje dhe nuk ka tė bėjė asgjė me ligj”, ka thėnė Haradinaj.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma