Shkolla e Bresalcit “Ibrahim Uruqi” e para nė shah nė nivel tė Kosovės

Gjilan - Tė mėrkurėn SH.F.M.U. Ibrahim Uruqi" nga Bresalci, kurorėzoi suksesin duke u shpallur Kampion i Kosovės nė Shah. Ishte njė garė me shumė rivalitet, 7 shkolla nga rajonet e Kosovės.
“Shkolla jonė u shpall Kampion duke mposhtur shkollat pėrfaqėsuese nga Rahoveci, Drenasi dhe nė finale shkollėn nga Ferizaji. Ishte njė rrugėtim mjaft i gjatė dhe i vėshtirė deri kėtu, sė pari Kampion Komunal, Kampion Regjional dhe Kampion Republikan nė shah. Ne do ta pėrfaqėsojmė Republikėn e Kosovės nė Shah nė garat Ballkanike qė do tė mbahen nė Mal tė Zi. Me respekt dhe falėnderime pėr ju qė ndihmuat nė kėtė sukses nga : Ars. Bashkim Syla, Nxėnėsit garues Valdrin Murati, Arlind Shala, Adrian Shala, Engjėll Muji, Art Muji, Bleona Muji dhe Rinesa Muji” kanė shkruar zyrtarėt e kėsaj shkolle./rajonipress/


Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma