Kurti: Isa nuk po merret me ekonomi por me demarkacionin e Thaēit

Seanca e Kuvendit tė Kosovės ka filluar me shqetėsimin e djegies sė njė pjesė tė shtėpisė sė shėndetit nė veri tė Mitrovicės, si dhe akuzave ndaj kryeministrit Mustafa se nuk po merret me ekonominė por me demarkacionin e Hashim Thaēit.
Deputeti i Lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se Qeveria e sotme ėshtė nė shėrbim tė tajfuneve, kurse, kryeministri Isa Mustafa nuk po merret me ekonomi por me demarkacionin e Hashim Thaēit.

“Na duhet njė qeveri e re, ku qeveria ėshtė e afėrt me biznese e vogla dhe tė mesėm por jo tepėr e afėrt me tajfunet e monopoleve, Isa Mustafa nuk e bėn kėtė, ai nuk po merret me ekonomi por me demarkacionin e Thaēit”, tha ai.

Deputeti i LDK-sė, Sadri Ferati ka reaguar pėr djegien e pjesshme tė shtėpisė sė shėndetit nė veri, duke bėrė thirrje qė tė vazhdoi pėrmirėsimi i jetesės nė atė pjesė dhe tė mos lejohet qė raste tė tilla tė ndodhin sėrish./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma