Haziri pret pėrfaqėsuesit e MAN’it francez, nė 21 vjetorin e partneritetit me Gjilanin

Gjilan - Kryetari i Komunės sė Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur tė mėrkurėn njė delegacion tė organizatės franceze MAN, nė pėrbėrje tė Jean Yves Carlen, Jean Marc Muller dhe Marie Betinger.
Haziri, pasi iu uroi mirėseardhje pėrfaqėsuesve tė kėsaj organizate, i falėnderoi pėr mbėshtetjen e vazhdueshme qė i kanė dhėnė Gjilanit, duke thėnė se ky takim shėnon 21-vjetorin e fillimit tė bashkėpunimit tė Gjilanit me ta, e qė ka pasuar partneriteti me Komunėn e Luterbah dhe regjionin e Strasburgut, i cili ėshtė formalizuar nė vitin 2001.

Haziri dhe pėrfaqėsuesit e MAN’it, nė kėtė takim kanė vlerėsuar lartė kontributin e veprimtarit Ilir Mustafa, i cili, siē tha kryetari Haziri, ka qenė kumbar i integrimit tė komunave tė Kosovės nė Kėshillin e Europės.

Po ashtu, pėrfaqėsuesi i organizatės franceze MAN, Jean Yves Carlen, i konfirmoi kryetarit Haziri se janė duke punuar qė njė grup i tė rinjve tė Kėshillit tė Veprimit Rinor Lokal (KVRL), nė krye me Djellza Selishėn, sa mė shpejtė ta vizitojė Francėn, nė njė takim me tė rinjtė atje pėr tė diskutuar pėr mundėsitė e bashkėpunimit dhe shkėmbimin e pėrvojave.

Jean Yves Carlen theksoi se pėr kėtė ēėshtje kanė kėrkuar edhe mbėshtetjen rreth vizave dhe atė financiare nga Ambasada sė Francės nė Republikėn e Kosovės. /rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma