Studentėt e UBT-sė panė realizimin e emisioneve tė drejtpėrdrejta

Studentėt e vitit tė dytė nė Fakultetin e Medias dhe Komunikimit nė UBT, vizituan ambientet e punės nė RTK, ku u pritėn nga kryeredaktori i kanalit RTK 1, njėherėsh edhe ligjėrues nė UBT, Xhymret Veliu.
Veliu i informoi studentėt pėr kanalet e RTK-sė, studiot e realizimit dhe tė transmetimit, pajisjet e punės, realizimin teknik, mėnyrėn e ndarjes sė punėve dhe pėrgjegjėsive, sistemin e brendshėm tė funksionimit etj., teksa nė tė njėjtėn kohė, patėn mundėsinė tė shohin edhe mėnyrėn e realizimit drejtpėrdrejt tė edicionit tė lajmeve dhe tė emisionit Imazh nė RTK.

Vizitat studimore po realizohen me qėllim tė informimit dhe tė njoftimit tė studentėve nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė me kushtet dhe mundėsitė qė ofron tregu i punės./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma