I shmangej vuajtjes sė dėnimit, arrestohet dhe dėrgohet nė Dubravė

Gjilan - Nė fshatin Koretishtė tė Novobėrdės nė bazė tė urdhėresės sė lėshuar nga Gjykata, ėshtė arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar dhe i njėjti ėshtė dėrguar nė vuajtje tė dėnimit nė burgun e Dubravės nė kohėzgjatje prej 30 (tridhjetė) ditėsh.
I dyshuari kishte njė vendim gjyqėsor dhe kėrkohej njė kohė tė gjatė nga policia./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma