PDK-ja gati pėr zgjedhje, LDK-ja jo

Partia mė e madhe nė vend, PDK-ja, po bėhet gati pėr zgjedhje tė parakohshme tė cilat pritet tė mbahen nė fillim tė muajit qershor, ndėrkohė qė partneri i saj i koalicionit mohon mbajtjen e zgjedhjeve duke thėnė se ato do tė organizohen tek vitin e ardhshėm.
Partitė opozitare thonė se tashmė ėshtė humbur shumė kohė dhe sa mė shpejt duhet tė mbahen zgjedhjet

Partia mė e madhe nė vend, PDK-ja, po bėhet gati pėr zgjedhje tė parakohshme tė cilat pritet tė mbahen nė fillim tė muajit qershor, ndėrkohė qė partneri i saj i koalicionit mohon mbajtjen e zgjedhjeve duke thėnė se ato do tė organizohen tek vitin e ardhshėm.

Partitė opozitare thonė se tashmė ėshtė humbur shumė kohė dhe sa mė shpejt duhet tė mbahen zgjedhjet. Lėvizja “Vetėvendosje” ende nuk jep emra konkretė se me cilėn parti do tė lidhnin koalicion nė rast tė zgjedhjeve. “Nisma pėr Kosovėn” dhe AAK-ja thonė se do shkojnė nė zgjedhje sė bashku dhe kurrsesi me PDK-nė. Analistėt politikė si parti fituese potenciale i shohin PDK-nė dhe LVV-nė, kurse LDK-ja partner nė qeverisjen e re.

Deputeti i Partisė Demokratike tė Kosovės, Shukri Buja, ka thėnė pėr gazetėn “Zėri” se datat pėr zgjedhje tė parakohshme do tė jenė mė 28 maj ose mė 4 qershor.

“Tė them tė drejtėn nuk ka qėndrim zyrtar, por prej fillimit ėshtė thėnė se nė fund tė majit apo nė fillim tė qershorit. Jozyrtarisht po flitet pėr 28 majin ose 4 qershorin, unė jam insistues dhe jam insistues tė mbahen kėto zgjedhje”, ka thėnė Buja.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma