E ardhmja e Berishės vendoset nė qershor

Pavarėsisht dėshirės sė madhe qė Atalanta ka pėr tė blerė pėrfundimisht kartonin e Etrit Berishės, kjo gjė ende nuk ėshtė zyrtarizuar. Portieri shqiptar ėshtė i huazuar te Atalanta nga ekipi i Lacios me tė drejtė blerje nė fund tė sezonit, dhe te skuadra aktuale ai i ka bindur tė gjithė pėr aftėsitė e tij.
Vetė drejtori sportiv i bergamaskėve, Xhovani Sartori ka konfirmuar se nė fund tė sezonit do tė ulen me homolgėt nga Lacio pėr tė arritur njė konkluzion. Gjithēka pritet tė vendoset brėnda datės 15 qershor, teksa Sartori pėr mediat italiane ėshtė shprehur:

“Diskutimet e merkatos me Lacion janė tė hapura, pėr shkak tė sė drejtės tė blerjes qė mund tė ushtrojmė sipas marrėveshjes, deri mė datė 15 qershor, pėr Berishėn. Ndoshta edhe mė parė. Nė fillimin e muajit qershor, sapo tė ketė mbaruar kampionati dhe tė jemi njohur me porcionin tonė pėrfundimtar nė klasifikim, do tė vendosim se ēfarė do tė bėjmė dhe nė atė pikė, e pėrsėris dhe e nėnvizoj, vetėm nė atė moment, me portierin shqiptar dhe klubin lacial, do tė fillojė njė bisedė ekonomike dhe jo vetėm”, deklaroi ai pėr mediat.

Pengesa kryesore pėr blerjen pėrfundimtare e Berishės nga Atalanta ėshtė shifra prej 7 mln eurosh qė kėrkohet nga Lacio, ndaj dhe palėt duan tė ulen dhe tė gjejnė njė ujdi tjetėr mes tyre.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma