Kamenica pėrkujton dėshmorėt e kombit

Kamenicė - Janė pėrkujtuar dėshmorėt e kombit Ramadan Kastrati, Arsim Isufi, Shemsi Isufi, Basri Canolli, Ahmet Mehmeti dhe Beteja e Marecit.
Kryetari i Komunės Begzad Sinani me bashkėpunėtorė sot pėrkujtuan dhe nderuan dėshmorėt e kombit Ramadan Kastrati, Arsim Isufi, Shemsi Isufi, Basri Canolli dhe Ahmet Mehmeti dhe pėrkujtuan Betejėn e Marecit.

Nė fjalėn e tij kryetari i Komunės Begzad Sinani tha se " Na bashkoi sot edhe njėherė pėrvjetori i rėnies heroike tė dėshmorėve tė kombit : Arsim Isufi , Shemsi Isufi, Ramadan Kastrati dhe Basri Canolli, rėnies burrėrore tė plakut Ahmet Mehmeti si dhe shpėrnguljes me dhunė tė banorėve tė fshatrave Leshtar, Strezoc, Rahovicė dhe Gregjenik nga policia, ushtria dhe paramilitarėt serb.

Virtytet e tyre janė pasuria mė e ēmueshme morale, edukative e shpirtėrore e kėtij populli. Por lavdia e ēdo virtyti qėndron nė zbatimin e tij, prandaj ne i mbajmė gjallė dėshmorėt jo vetėm nė kujtimin tonė tė pėrjetshėm, por edhe duke i konkretizuar vlerat e tyre qė na i lanė trashėgim ka thėnė Sinani.

Fjalė rasti nė kėtė pėrvjetor patėn edhe ish komandanti i Zonės Operative tė Karadakut Ahmet Isufi i cili pėrkujtoj segmente nga Beteja e Lavdishme e Marecit, dhe kryetari i OVL-sė sė UĒK-sė dhe drejtor i Drejtorisė pėr Kulturė, Rini dhe Sport Milaim Limani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma