Mediat italiane e vlerėsojnė lartė paraqitjen e Gjimshitit

Berat Gjimshiti ishte lojtari mė i mirė nė fushė nė ndeshjen e fituar 1-0 nga Avelino nė fushėn e Pisės sė Rei Manajt, Edgar Ēanit dhe Samir Ujkanit.
Mediat italiane e kanė vlerėsuar qendėrmbrojtėsin e Kombėtares shqiptare me notėn 7, mė e larta e takimit.

“Nuk humb asnjė dyluftim, luan me qetėsi dhe zgjuarsi. Sot ishte ndėr mė tė mirėt”, shkruan portali sportiv “Tuttomercatoweb.com” nė komentin pėr 24-vjeēarin e lindur nė Zyrih.

Ndėrkaq, nė kampin e tė humburve, portieri Ujkani u vlerėsua me notėn 5.5 “Kapet nė befasi te goli i pėsuar, kur Laverone ia fut topin mes kėmbėve”.

Nota 5 pėr Rei Manajn, me arsyetimin “Pėrpiqet tė krijojė rrezikshmėri duke u pėrballur me qendėrmbrojtėsit kundėrshtarė, por nė fakt nuk gjuan asnjėherė nė portė”. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma