Spinaqi, pėr lėkurė mė tė bukur

Ky ushqim i preferuar pranveror pėrmban luteinė, betakarotinė, vitamina, qė lėkurėn e bėjnė mė tė shtrėngueshme dhe mė tė butė.
Kjo do tė thotė se konsumimi i spinaqit nxit eliminimin e toksinave nė nivelin e qelizave, prandaj lėkura bėhet mė me shkėlqim dhe mė e bukur.

Spinaqi ndikon mirė edhe nė cilėsinė e flokut, sepse hekuri nė gjethet e spinaqit ndihmon rruazave tė kuqe tė gjakut qė ta depėrtojė oksigjenin deri nė folikula, transmeton gazeta Kosova SOt.

(Kosova Sot)

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma