E pėrhershmja Poezi ... I derdhur vargjesh

Poezi nga Sabit Rrustemi
Ēeli sytė
Vjeshta nėpėr trupin tėnd
mbjell lule ngjyrėndezura
Petaleve tė tyre afroji buzėt
le pak aromė
se ua vodhi era
Mos harro
qė dikė e ke dikund
Dikush ngrohet nė zjarrin qė fsheh ti
Shih si i shtrin gishtrinjtė
si i skuqen mollėzat
si i qeshin ata sy
Zjarrit tė tij
pėrzjarru dhe ti
Stina qė vjen zgjat ėndrrėn
rrugėn time kah ajo hyjni
qė banon brenda asaj zemreje prej luleje
Nuk e shoh
Vetėm e ndjej
e di se frymon nėn tėndin gji
e nuk ndalet
as kur akujt varen ēerpikėve
e bie shi
shi e dashuri
A po e ndjenė shpirtin tim
I tėri i derdhur vargjesh
po vjen te ti

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma