Arbnor Morina: Jam i lumtur qė vazhdoj me Gjilanin

Gjilan - Shumė trajner tė Vala Superligės sė Kosovės nė futboll janė shkarkuar nga pankina e tyre pėr shkak sfidave tė ndryshme, njė gjė e tillė nuk vlen pėr trajnerin Arbnor Morina i cili me mjaft sukses po drejton "timonin" e "bardh e kuqėve" tė Gjilanit.
Pėrkundrazi si kryesia e vjetėr njėashtu edhe kryesia e re, kanė besim tė madh nė trajnerin Arbnor Morina e posaēėrisht edhe tifo-klubi i Gjilanit "Skifterat".

Kryetari i KF Gjilanit, Florim Zuka, duke parė punėn profesionale tė Morinės nė klub menjėherė ende pa pėrfunduar stinori i Vala Superligės sė Kosovės ka arritur marrėveshje me trajnerin Arbnor Morina, edhe pėr 2 vite tė tjera.

Njėri ndėr trajnerėt mė tė mirė dhe me perspektiv Morina, ka bėrė tė ditur se ėshtė i lumtur me kėtė marrėveshje me kryetarin e klubit tė Gjilanit Florim Zukėn.

"Kur punon me zemėr dhe pėr tė mirėn e klubit gjithēka mund tė arrihet, me kryetarin dhe drejtorin e klubit kemi arritur marrėveshje pėr dy minuta, pėr kėtė gjė mė vjen mirė qė prijėsit e klubit mė besojnė edhe mė shumė dhe pėr kėtė jam i lumtur, gjatė stinorit tė ardhshėm nuk do t'na mungon asgjė sa i pėrket punės, stabilitetit dhe mjeteve financiare, jo vetėm mua por edhe pėr futbollistėt e klubit na obligon qė tėrė kapacitetin tonė ta japim pėr tė mirėn e klubit dhe pėr njerėzit qė mbajnė gjallė kėtė skuadėr".

Morina i cili konsiderohet njė trajner mjaft modern nuk mund ti ikė tifozėve tė klubit "Skifterave", tė cilėt kanė dhėnė njė kontribut tė jashtėzakonshėm pėr ngjyrat e klubit tė Gjilanit.

"Njė falėnderim tė veēantė ua dedikoj "Skifterave", tė cilėt mė kanė pėrkrahur qė nga dita e parė dhe kontributin e tyre tė dhėnė pėr rezultatet e klubit, sė bashku me "Skifterat" do tė punojmė dhe nuk do tė ndalemi pėr tė dhėnė mė tė mirėn qė mundemi pėr ngjyrat "kuq e bardhė" tė klubit tė zemrės suaj", ka bėrė tė ditur trajneri i KF Gjilanit, Arbnor Morina./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: musasabedini@hotmail.com

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
info@rajonipress.com
Plasma