Valon Berisha, i gatshėm pėr hapin e madh nė karrierė

Futbollisti kosovar ėshtė duke e udhėhequr Red Bull Salzburgun drejt titullit tė kampionit nė Austri. Ai madje shėnoi gol nga penalltia nė fundjavė nė fitoren 2:0 ndaj Wolfsberger.
Valon Berisha po i kalon momentet mė tė mira tė karrierės, shkruan sot gazeta Zėri.

Futbollisti kosovar ėshtė duke e udhėhequr Red Bull Salzburgun drejt titullit tė kampionit nė Austri. Ai madje shėnoi gol nga penalltia nė fundjavė nė fitoren 2:0 ndaj Wolfsberger.

Pėrfaqėsuesi kosovar thotė se ndihet mirė nė ekipin austriak, por nuk e pėrjashton mundėsinė e largimit prej aty gjatė verės, pasi konsideron se ka ardhur koha qė ta bėjė hapin e radhės.

24-vjeēari ėshtė pjesė e Salzburgut qe mė shumė se pesė vjet dhe ndien se ka ardhur koha pėr ta bėrė hapin e radhės nė karrierė.

Pėr momentin nuk po pėrmendet ndonjė emėr i ndonjė klubi, por cilėsitė e lojtarit janė tė padiskutueshme dhe ai ėshtė gati pėr sfidėn e radhės, pėr tė luajtur nė njė ligė dhe nė njė ekip mė tė madh evropian.

“Gjasa tė largohem ka, tė ardhmes nuk i dihet. Sidoqoftė, unė e ndiej veten mjaft mirė, jam qe pesė vjet kėtu. Salzburgu ėshtė njė klub qė mė ka treguar dhe tregon respekt shumė tė madh. Jam lojtar i rėndėsishėm aty, por jam gati pėr njė hap tjetėr”, ka thėnė Berisha pėr “Zėrin”.

Gjithashtu, ai e ka pranuar se ofertat milionėshe qė vijnė nga futbolli kinez janė mjaft joshėse dhe vėshtirė tė refuzueshme, pasi njė futbollistit familjar ia sigurojnė jetėn.

Megjithatė, ish-futbollisti i ekipeve Egersund dhe Viking preferon ta vazhdojė karrierėn nė Evropė, ku sheh mė shumė perspektivė, edhe pse ka mė pak para. /Zėri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma