Katėr tituj radhazi pėr Agollin

Titulli i katėrt rresht kampion pėr Ansi Agollin nė Azerbajxhan. Dy javė pa pėrfunduar sezoni i rregullt, kapiteni i Kombėtares shqiptare dhe skuadra e tij, Qarabag, arritėn tė shpalleshin kampionė pas suksesit tė pastėr 3-0 nė fushėn e Inter Baku.
Futbollisti shqiptar u aktivizua titullar nė sfidėn e zhvilluar nė kryeqytetin e Azerbajxhanit, ku Qarabagu dominoi nė lojė dhe e gjeti avantazhin qė nė pjesėn e parė me autor Medetov.

Nė pjesėn e dytė, Ndlovu shėnoi edhe dy gola tė tjerė duke siguruar suksesin e skuadrės sė Qarabagut qė mbyll njė tjetėr sezon tė suksesshėm dhe siguron tė drejtėn pėr tė marrė pjesė nė fazėn para-eliminatore tė Ligės sė Kampionėve, transmeton SuperSport.

Kur duhen edhe dy javė nga fundi i sezonit, skuadra e Agollit kryeson me 56 pikė, 17 mė shumė se Kabala ndjekėse qė u mund tė udhėtim te Kapazi.

Gjatė kėtij sezoni, Agolli ėshtė aktivizuar nė 20 ndeshje nė kampionat duke dhėnė njė kontribut tė madh nė titullin e katėrt rresht tė fituar me skuadrėn azere.

Ky ėshtė sezoni i shtatė i lojtarit shqiptar me Qarabagun pas eksperiencave njėvjeēare me Tiranėn nė vitin 2008 dhe Kryvbas nė Ukrainė njė vit mė pas.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma