Goli i parė i Jahmir Hykės nė Amerikė

Ky ishte goli i parė zyrtar pėr mesfushorin shqiptar nė Kampionatin amerikan, ndėrsa kishte shėnuar edhe nė njė ndeshje miqėsore.
Mesfushori i Kombėtares shqiptare, Jahmir Hyka ka shėnuar golin e parė zyrtar nė Kampionatin amerikan, shkruan albinfo.ch.

Hyka shėnoi pėr skuadrėn e tij San Jose nė barazimin 1:1 ndaj Dallasit. Hyka ka realizuar nė minutėn e 94-t dhe takimi pėrfundoi.

Ky ishte goli i parė zyrtar pėr mesfushorin shqiptar nė Kampionatin amerikan, derisa kishte shėnuar edhe nė njė ndeshje miqėsore. Ai kaloi nga Luzerni.

Komentatorėt amerikanė ishin tė mahnitur me golin e shėnuar nga mesfushori shqiptar.

https://web.facebook.com/MLS/videos/10155251130568887/

http://www.albinfo.ch/goli-i-pare-i-jahmir-hykes-ne-amerike/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma