Volejbollistet e Dritės kampione tė Kosovės

Gjilan - Volejbollistet e Dritės nė ndeshjen e dytė pėr titull tė kampionit, kanė arritur ta mposhtin skuadrėn e Skenderajt me rezultat 3-1.
Sikur nė ndeshjen e parė njėashtu edhe nė atė tė dytėn me shifra tė njėjta, vashat e Dritės kanė arritur qė nė qytetin e Skenderajit tė shpallėn kampione tė Kosovės.

Nė setin e parė volejbollistet e Dritės arritėn lehtėsisht ta fitojnė, ndėrsa ne setin e dytė vashat nga Skenderaj arritėn ta barazojnė nė 1-1.

Nė dy setet nė vazhdim nė shprehje erdhėn kualiteti nė mes rrjetave, tė cilėn vashat e Dritės arritėn ti fitojnė dy setėt dhe me plot meritė tė shpallėn kampione tė Kosovės.

Nė kėtė vit edhe njėherė, volejbollistet e Dritės shtetin e Kosovės do ta prezantojnė nė Ligėn e Kampionėve.

Tani e njė kohė tė gjatė po dėshmohet se volejbollistet e Dritės janė tė pa konkurrenca nė volejbollin e Kosovės. Ėshtė shembull i mirė nga klubet tjera tė mėsohen se kur punohet me kategori tė reja nė mėnyrė profesionale edhe rezultatet nuk do tė mungojnė.

Ndėrsa mė herėt volejbollistet e Dritės arritėn tė fitojnė edhe Kupėn e Kosovės.
Redaksia e Rajonipress uron vashat e Dritės pėr kėtė triumf tė dyfishtė./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma