O brilanti shqiptar

Poezi nga Arben Kurteshi
Nė shumė pjesė tė kanė ndarė
T`i je bėrė copė e copė
Nga ata qė kurrė s`janė ngop.

Por t`i po shkėlqen pėrsėri
Qė nga jugu gjer nė veri
Shumė e rrallė je oj bukuri
Kah tė shkojmė tė mbajmė nė gji.

Nė gjakun tonė t`i je stoli
Na jep forcė nė brendėsi
Mos ke dert pėr ardhmėri
Me miliona tė kem pėrtėri!

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma