Zejnulla Jakupi i bashkohet “Vatrės”

Gjilan - Zejnulla Jakupi, i cili vepron dhe jeton nė Gjermani, ka aderuar nė radhėt e Lėvizjes ”Vatra”.
Kushtrim Kadriu i uroi mirėseardhje z.Jakupit, me bindjen se aderimi tij ėshtė potencial shtesė pėr Lėvizjen Qytetare "Vatra", nė punėn dhe angazhimin e pėrbashkėt rreth platformės politike tė “Vatrės”, nė tė mirė tė vendit.

Kadriu gjithashtu ka vlerėsuar aderimin e z. Zejnulla Jakupit, veēanėrisht, si njė mundėsi dhe potencial me peshė nė pėrfaqėsimin e duhur tė interesave dhe synimeve tė banorėve tė dėbuar nga Kosova Lindore nė politikėn Kosovare.

Zejnulla Jakupiu shprehė i lumtur me frymėn e punės nė “Vatėr” dhe u shpreh i gatshėm pėr tė dhenė kontributin e tije nė “Lėvizje” bashke me anėtarėt e tjerė tė kryesisė.

Ndėrsa, anėtari mė e ri i ”Vatrės” njėkohėsisht do tė jetė edhe pjesė e organeve drejtuese tė sajė./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma