Besart Berisha fiton “Kėpucėn e Artė”

Sulmuesi kosovar, Besart Berisha ėshtė golashėnuesi mė i mirė nė histori tė Ligės Australiane.
Futbollisti i Melburne Victory ka arritur shifrėn e 100 golave qė nga transferimi nė kėtė ligė, nė vitin 2011.

31 vjeēari pėrveē kėtij suksesi, ėshtė shpallur edhe golashėnuesi mė i mirė i Hyunadi A-League pėr sezonin 2016/2017, duke u shpallur fitues i Kėpucės sė Artė.

Besarti kėtė triumf do ta ndajė me Jamie Maclaren, qė tė dy nė 26 ndeshje kanė shėnuar nga 19 gola. /IndeksOnline/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma