Veseli vlerėsohet nė derbi

Frederik Veseli dhe Empoli i tij kanė marrė njė fitore tejet tė vlefshme nė derbin toskan.
Firoentina ėshtė ndalur nė shtėpi pasi ka humbur 1-2 nga Empoli nė njė ndeshje ku shkėlqeu Frederik Veseli.

Mbrojtėsi shqiptar ka marrė notė tė lartė nga portali ‘Eurosport’, i cili e vlerėsoi pėr paraqitjen e tij.

“Ka provuar tė ndalė kundėrshtarėt nė tė gjitha mėnyrat dhe nganjėherė ėshtė treguar edhe agresiv”.

“Gjithsesi ishte njė ndihmesė e madhe pėr mbrojtjen e Empolit qė mori njė fitore tė madhe duke ndalur Tellon”, shkroi Eurosport pėr Veselin.

Pas kėsaj fitore, Empoli mbetet nė pozitėn e 17-tė me 26 pikė tė grumbulluara. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma