Arrestohen tre shqiptarė qė punonin ilegalisht nė furrė

Tre shqiptarė kishin falsifikuar dokumentet. Ata kishin falsifikuar dokumentet nė mėnyrė pėr t’iu ikur procedurave dhe tė llogariteshin si qytetarė tė Bashkimit Evropian.
Policia federale gjermane nė bashkėpunim me organet doganore kanė bastisur njė furrė tė madhe nė Wickede, ku kishte dyshime se po punonin punėtorė ilegalė, shkruan “backwelt.de”.

Ata kanė kontrolluar kartat e identitetit tė katėr punėtorėve, ku tre prej tyre i kishin italiane, por tė gjitha ishin false, pasi tė gjithė ishin shqiptarė, pėrcjell albinfo.ch.

Ata kishin falsifikuar dokumentet nė mėnyrė pėr t’iu ikur procedurave dhe tė llogariteshin si qytetarė tė Bashkimit Evropian.

Personi i katėrt kishte pasaportė tė vlefshme shqiptare, si dhe leje tė punės nė Gjermani. Ai u mundua qė me mimikė t’iu thotė tė mos flasin asgjė.

Tashmė, tre shqiptarėt ndodhen nė paraburgim nė Buren.

http://www.albinfo.ch/arrestohen-tre-shqiptare-qe-punonin-ilegalisht-ne-furre/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma