Mbledhja e dy qeverive, Nishani: Vėmendje Luginės sė Preshevės

Presidenti i Republikės, Bujar Nishani nė takimin ministrin e Punėve tė Jashtme tė Kosovės, Enver Hoxhaj, i cili po zhvillon njė vizitė zyrtare nė Tiranė.
Nishani e siguroi Hoxhaj pėr mbėshtetjen e pakursyer tė institucioneve shqiptare, pėr tė mundėsuar nė njė kohė sa mė tė shpejtė anėtarėsimin e Kosovės nė organizatat mė tė rėndėsishme ndėrkombėtare dhe avancimin e agjendės evropiane tė saj.

Kreu i shtetit, theksoi rėndėsinė qė nė mbledhjen e ardhshme tė dy qeverive tė diskutohet dhe tė bėhen hapa konkretė pėr tė ndihmuar nė aspektin social, ekonomik, kulturor dhe arsimor shqiptarėt qė jetojnė nė trojet e tyre nė Medvegjė, Bujanoc dhe Preshevė, duke marrė si shembull praktikat mė tė mira evropiane./topchanel/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma