Kreu i BIPBM-sė, nė mbėshtetje presidentit Erdogan, pėr Referendumin e 16 prillit

Kryetari i Bashkėsisė Islame pėr Preshevė, Bujanoc dhe Medvegjė, Myftiu Nexhmedin ef. Saqipi, pėrmes njė letre dėrguar presidentit tė Turqisė, Rexhep Tayip Erdogan, ka shprehur mbėshtetje pėr Referendumin e 16 prillit, pėr ndryshime kushtetuese, me urimet, qė, ai, tė jetė dritė shprese dhe udhė-rrėfimi pėr Turqinė, botėn islame, Ballkanin dhe tėrė tė shtypurit e botės.
BIPMB, ėshtė e bindur se Turqia duhet t’i thotė “Po” referendumit, ndryshimeve kushtetuese, paqes dhe stabilitetit, sepse nga “Po”-ja e qytetarėve tė Turqisė presin tė gjithė rajoni e bota njė demokraci tė mirėfilltė.

“Turqia si njė vend me njė zhvillim tė pėrparuar dhe me standarde tė larta jetėsore, ėshtė njė ndėr shtyllat mė tė fuqishme pėr tė ndėrtuar paqen dhe sigurinė rajonale dhe globale. Deri me tash gjatė udhėheqjes sė Erdoganit, Turqia ka treguar se ėshtė e denjė dhe ėshtė gati tė nivelizohet me shtetet mė tė fuqishme nė rajon. E gjithė bota islame pret qė Turqia ta tejkaloj edhe kėtė sprovė tė madhe, pra, nė emėr tė popullit shqiptarė dhe besimtarėve nė Serbi, i uroj sukses popullit vėlla turk, nė ditėn e votimit tė demokracisė tė shprehur me Referendum, forma mė legjitime pėr ndėrrime kushtetuese, thuhet nė letrėn mbėshtetėse tė Myftiut Nexhmedin ef. Saqipi, drejtuar presidentit tė Turqisė Rexhep Tayip Erdogan, transmeton jetapress.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma