Ministria e Infrastrukturės financon projektin pėr asfaltimin e rrugėve lokale nė Kllokot

Prishtinė - Ministri i Infrastrukturės, Lutfi Zharku dhe nėnkryetari i Komunės sė Kllokotit, Hasan Rashiti, nėnshkruan Memorandumin e mirėkuptimit pėr financimin e projektit pėr asfaltimib e rrugėve lokale nė komunėn e Kllokotit (Mogillė dhe Kllokot).
Me anė tė kėtij Memorandumi, MI do tė financojė kėtė projekt infrastrukturor nė vlerė prej 50,000 eurosh.

Ndėrsa, Komuna e Kllokotit obligohet tė sigurojė kushtet e nevojshme pėr realizimin e kėtij projekti pėr operatorėt ekonomikė, tė kryejė procedurat e tenderimit, tė caktojė komisionin e vlerėsimit, projekt-menaxherin, si dhe komisionin pėr inspektimin final tė punimeve, nė tė cilin do tė marrė pjesė njė anėtar i MI-sė.

Komuna obligohet qė tė sigurojė kushtet e nevojshme, qė projekti tė realizohet pa pengesa brenda afatit tė caktuar, nė pėrputhje me ndarjet buxhetore dhe me kualitet tė lartė.

Po ashtu, Komuna ėshtė e obliguar tė njoftojė MI-nė pėr rrjedhat e realizimit tė projektit, tė kryejė ēdo lloj shpronėsimi tė nevojshėm pėr zbatimin e kėtyre projekteve, pėrfshirė procedurat e kompensimit nė bashkėpunim me Ministrinė e Ambientit dhe Planifikimit Hapėsinorė dhe Ministrinė e Financave dhe tė hartojė projektin pėr ēdo investim infrastrukturor, i cili kryhet sipas kėtij Memorandumi. /rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma