Eddie Feka, kuzhinieri i suksesshėm nė Ēikago

Eddie Feka ėshtė pronar dhe kuzhinier nė “Pizza Adamo” nė Naperville tė Ēikagos. Ai ka treguar si filloi tė gatuajė, cili ėshtė ushqimi i preferuar dhe prejardhjen e tij.
Eddie Feka ėshtė pronar dhe kuzhinier nė “Pizza Adamo” nė Naperville tė Ēikagos. Biznesi i tij ėshtė shumė i suksesshėm dhe i frekuentuar.

Ai nė njė intervistė pėr ‘Chicago Tribune’ flet pėr ushqimin e preferuar, si filloi me kėtė biznes dhe ēka ju rekomandon klientėve, pėrcjell albinfo.ch.

40-vjeēari nė fillim ėshtė shprehur se buka ėshtė ushqimi i preferuar dhe nga kjo filloi gjithēka. “I ardhur nga vend i varfėr si Shqipėria, buka ėshtė kryesorja. Ju nuk thoni se po shkojmė tė hamė mėngjes ose drekė e darkė, ju thoni po shkojmė me ngrėnė bukė. Nė varėsi tė ditės, megjithatė, buka ėshtė baza e ēdo gjėje”, ka thėnė ai.

Feka ka treguar si filloi tė merret me gatim. “Kam qenė i vogėl, nėna dhe babai im shkonin tė punonin nga 5:30 paradite dhe unė pėr tė ushqyer veten kam filluar tė gatuaj. Ndonjė tingėllon keq, por kėshtu kam filluar”.

40-vjeēari shton se nuk ka mėsuar nė fillim asgjė nga televizionet. “Nuk kishim asnjė TV, sepse gjėra tė tilla ishin tė censuruara. Unė kam parė familjarėt e mi duke pėrgatitur, sepse kemi qenė njė familje e madhe me xhaxhallarė, gjyshėrit e mi, prindėrit e mi, tė gjithė kemi jetuar nė njė ēati. Kam filluar tė gatuaj nė moshėn 15-vjeēare. E kam mėsuar veten dhe gruan time”, ka shtuar ai.

Tri kuzhinat e preferuara tė tij janė tė Lindjes sė Mesme, italiane dhe amerikane. Ai ka shtuar se gjėja mė e mirė qė ka ngrėnė ėshtė supa verore qė e kanė bėrė nė Shqipėri me perime tė freskėta dhe ka shije tė jashtėzakonshme.

http://www.albinfo.ch/eddie-feka-kuzhinieri-i-suksesshem-ne-cikago/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma