Arrestohet shqiptari nga Kosova, e rrihte vajzėn qė nuk mėsonte Kuranin

Ajo refuzonte tė vishte shaminė e kokės, tė lexonte Kuranin dhe tė mėsonte gjuhėn arabe. Kjo ėshtė arsyeja dhe njėkohėsisht akuza qė ka ēuar nė arrestimin e njė shqiptari nga Kosova, 38 vjeē.
Mediat italiane kanė bėrė tė ditur se njė shtetar shqiptar nga Kosova ėshtė arrestuar, pasi e rrihte vajzėn e tij.

Ajo refuzonte tė vishte shaminė e kokės, tė lexonte Kuranin dhe tė mėsonte gjuhėn arabe. Kjo ėshtė arsyeja dhe njėkohėsisht akuza qė ka ēuar nė arrestimin e njė shqiptari nga Kosova, 38 vjeē, rezident nė Siena tė Italisė, raporton “TCH”, pėrcjell albinfo.ch

Shqiptari nga Kosova ėshtė arrestuar pėr keqtrajtim dhe dėmtim tė minorenes me tė cilėn jetonte nėn njė shtėpi. Shenjat nė trup tė saj ishin hetuar nga disa shoqe tė saj tė shkollės e mė pas edhe nga mėsueset qė e kanė thirrur ndihmėn e shpejtė.

Mėsohet se vajza ka pėsuar lėndime mjaft tė rėnda dhe kishte prova tė qarta pėr dhunėn e ushtruar ndaj saj. Mjekėt ia kanė raportuar menjėherė ngjarjen policisė, pėrcjell albinfo.ch.

“Ajo ėshtė rritur nė njė ambient familjar tė izoluar. Ajo nuk duhej tė kishte asnjė marrėdhėnie me bashkėmoshataret dhe duhej tė ndiqte imponimet e ashpra tė babait tė saj, duke u bėrė pjesė e shumicės sė urdhrave radikale islamike fetare”, thuhet nė raportin e bėrė pėr vajzėn shqiptare. Ajo ėshtė marrė nė mbrojtje dhe ėshtė strehuar nė njė qendėr rehabilitimi.

http://www.albinfo.ch/arrestohet-shqiptari-nga-kosova-e-rrihte-vajzen-qe-nuk-mesonte-kuranin/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma