Studentėt e gazetarisė vizituan televizionin Top Channel

Studentėt e vitit tė dytė tė drejtimit Media dhe Komunikim, vizituan televizionin Top Channel, nė Tiranė, me ē’rast u pritėn nga opinionisti, njėherėsh edhe gazetar i showbizzi-it "Top Show", Ervin Kurti.
Gjatė kėsaj vizite ata u njoftuan me organizimin e mediumit, funksionimin, skenat e emisioneve, si dhe me ambientet tjera tė punės.

Duke folur pėr rėndėsinė e vizitave studimore nėpėr mediume, Kurti tha se ishte hera e parė qė i shoqėron dhe i informon njė grup studentėsh nga Prishtina, pėr televizionin ku ai punon, teksa mbeti i kėnaqur me interesimin e tyre pėr tė ditur mė shumė rreth historikut tė zhvillimit dhe funksionimit tė Top Channel-it.

“Studentėt ishin plot energji dhe dėshirė pėr tė kuptuar se si funksionon njė medium, fotot e tyre nė skenat e emisioneve tė njohura, sidomos te ajo e "Big Brother" dhe "The Voice", tregon pėr ndikimin e kėtyre programeve tek ta”, theksoi Kurti, teksa e vlerėsoi lart kontributin e UBT-sė, qė u dha studentėve mundėsi pėr tė parė nga afėr punėn dhe organizimin qė bėhet nė njė televizion tė Shqipėrisė.

Tutje, ai i inkurajoi studentėt qė tė punojnė shumė me veten e tyre, nė mėnyrė qė, sipas tij, njė ditė tė bėhen edhe kolegė dhe t’i bashkojnė forcat pėr informim tė saktė tė publikut dhe plasim tė informacioneve nė kohė reale./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma