Pėrfaqėsuesit e UBT-sė, pjesėmarrės nė International Credit Mobility

Gjatė kėtyre ditėve, krahas anės akademike, ku u mbajtėn prezantime pėr procedurat e administrimit, pėr tregun ndėrkombėtar etj., pjesėmarrėsit, ndėr tjerash u informuan edhe me mundėsitė qė ofrojnė fakultetet e Universitetit Nova, si dhe mundėsitė qė ofrohen nė kuadėr tė programit Erasmus+, teksa patėn mundėsinė edhe tė vizitojnė objektet e fakulteteve tė ndryshme, si pjesė e kėtij universiteti, por edhe tė vizitojnė qytetin e Lisbonės dhe tė njihen nga afėr me kulturėn dhe veēantitė e kėtij qyteti.
Njė delegacion i UBT-sė, i udhėhequr nga rektori i kėtij institucioni, Edmond Hajrizi, kanė marrė pjesė nė organizimin “International Credit Mobility”, nė kuadėr tė programit Erasmus+, qė u mbajt nė Universitetin “Nova de Lisboa”, nė Lisbonė tė Portugalisė, mė 3-7 prill.

Qėllimi i kėtij organizimi ishte qė tė mbajė trajnime pėr stafin pėrbėrės tė institucioneve tė arsimit tė lartė nė Evropė, teksa u mirėpritėn nga ekipi i rektoratit tė Universitetit “Nova de Lisboa”.

Gjatė kėtyre ditėve, krahas anės akademike, ku u mbajtėn prezantime pėr procedurat e administrimit, pėr tregun ndėrkombėtar etj., pjesėmarrėsit, ndėr tjerash u informuan edhe me mundėsitė qė ofrojnė fakultetet e Universitetit Nova, si dhe mundėsitė qė ofrohen nė kuadėr tė programit Erasmus+, teksa patėn mundėsinė edhe tė vizitojnė objektet e fakulteteve tė ndryshme, si pjesė e kėtij universiteti, por edhe tė vizitojnė qytetin e Lisbonės dhe tė njihen nga afėr me kulturėn dhe veēantitė e kėtij qyteti.

Gjatė kėsaj kohe, pėrfaqėsuesit kanė takuar edhe studentėt e UBT-sė, tė cilėt janė pėrfitues tė bursės pėr vazhdimin e studimeve nė Portugali, me ē’rast ata i njoftuan profesorėt me sukseset dhe mėnyrėn e tė mėsuarit qė po e zhvillojnė nė Universitetin NOVA.

Nė fund tė kėtij organizimi, pėr tė gjithė pjesėmarrėsit u dhuruan certifikata pjesėmarrjeje./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma