Studentėt e gazetarisė vizituan RTV 21

Studentėt e vitit tė parė tė drejtimit Media dhe Komunikim nė UBT, tė premten vizituan televizionin RTV 21, ku u pritėn nga redaktori i portalit tė RTV 21, Esad Dujaka.
Gjatė kėsaj vizite ata u njoftuan me redaktorėt e redaksive tė ndryshme, me rrjedhėn e punės, me historikun, sfidat, si dhe arritėn tė shohin nga afėr ambientet e punės.

Ndėrkaq, duke shkėmbyer pėrvoja dhe kėshilla tė frytshme me studentėt, Dujaka ka shprehur kėnaqėsi tė madhe qė ishte nė mesin e studentėve tė UBT-sė.
“Studentėt kanė treguar interesim tė madh pėr mbarėvajtjen nė kėtė institucion informativ, i cili e nisi punėn mė 1998, si radio me njė program informativ pėrmes valėve tė BBC, dhe arriti nė ditėt e sotme me programe tė llojllojshme”, vlerėsoi ai.

Tutje, ai theksoi se kėta tė rinj ambiciozė treguan interesim sidomos pėr rolin e gazetarit tė nesėrm, pėr tė kontribuar nė rrjedhat e gjithėmbarshme tė shoqėrisė.
“Besoj sė nė UBT do tė marrin njohuritė e kėrkuara, e nė kėtė nuk dyshoj pasi kam besim tė plotė nė stafin mėsimdhėnės dhe mėnyrėn evropiane qė zbaton UBT, nė krye me prof.. dr Edmond Hajrizi”, pohoi Dujaka.

Vizitat studimore nėpėr televizione dhe institucione tė ndryshme vendore, po bėhen me qėllim tė informimit dhe tė vetėdijesimit tė studentėve me mėnyrėn e punės, por edhe rėndėsinė e profesionit tė gazetarisė./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma