Presidenti arriti kėto objektiva me iniciativėn e tij pėr formimin e ushtrisė

Nga Naim Maloku - Nė bazė tė kompetencave kushtetuese, presidenti Hashim Thaēi e inicio Ligjin pėr plotėsimin dhe ndryshimin e Ligjit pėr FSK-nė. Ky Ligj i mundėsonte FSK-sė ngritje tė kapaciteteve humane dhe materialo-teknike mbrojtėse me tė cilat ky institucion pėrgatitej dhe aftėsohej pėr tė marrė pėrgjegjėsinė e mbrojtjes sė tėrėsisė territoriale tė Republikės sė Kosovės, kompetencė kjo e NATO-s pėrmes misionit tė KFOR-it nė Kosovė. Kjo nismė ligjore ishte njė veprim tejet i domosdoshėm dhe konform situatės sė krijuar kohėt e fundit nė rajon, posaēėrisht hapat qė i ndėrmori Serbia nė blerjen dhe pajisjen e ushtrisė me armė tė sofistikuara pėr veprime ofensive.
Pezullimi i kėsaj nisme, nė fakt tėrheqja e pėrkohshme e Ligjit nė fjalė nga procedurat e mėtejme nė Kuvendin e Kosovės, erdhi si pasojė e reagimeve tė instancave mė tė larta tė NATO-s, shteteve kryesore tė kėsaj Aleance dhe posaēėrisht ShBA-sė. Me kėrkesėn drejtuar Kosovės qė FSK-ja tė transformohet nė ushtri pėrmes ndryshimeve kushtetuese, qė do tė thotė, edhe me 2/3 e votave tė deputetėve nga minoritetet nė Kuvend. Pra kėtu nuk kemi tė bėjmė me pezullimin e procesit por vetėm me ndryshimin e mėnyrės sė transformimit apo avancimit tė FSK-sė.

Pavarėsisht reagimeve tė ndryshme nė opinion, mendoj se iniciativa e presidentit i ka arritur kėto objektiva: a) Ėshtė marrė konfirmimi i fuqishėm nga NATO-ja, shtetet mė tė fuqishme tė kėsaj Aleance dhe ShBA-tė qė do ta mbėshtesin Kosovėn nė ngritjen e kapaciteteve mbrojtėse pėrmes procesit tė transformimit tė FSK-sė nė ushtri si dhe arritjen e standardeve deri nė anėtarėsimin nė NATO. b) Ėshtė premtuar angazhimi i fuqishėm i kėtyre shteteve dhe NATO-s nė heqjen e presioneve nga Beogradi mbi deputetėt serbė tė Kuvendit tė Kosovės nė mėnyrė qė tė jenė aktivė dhe pro ndryshimeve kushtetuese pėr t’i hapur rrugė kėtij procesi. c) Me kėtė iniciativė u vėrtetua qė ėshtė i mundshėm njė qėndrim unifikues pėr ēėshtje tė rėndėsisė sė pėrgjithshme, mos tė them madhore dhe me interes shtetėror nė mes tė tė gjitha subjekteve politike por edhe tė opinionit nė pėrgjithėsi.

Nuk duhet harruar se po qė se kishte ndodhur njė unifikim i tillė nė vitin 2014, para zgjedhjeve tė kaluara, ēėshtja e Ushtrisė sė Kosovės do ishte zgjedhur nė atė kohė, kurse sot e kishim edhe Kushtetutėn tė ndryshuar dhe mos tė harrojmė qė sė bashku me ato ndryshime ka mundur tė ndryshohen edhe nenet me tė cilat komunitet pakicė mbajnė tė drejtėn e vetos me 2/3 pėr ēfarėdo ndryshimi tė saj. d) Kjo iniciativė, besoj pa qėllimin paraprak tė presidentit, pati ndikim edhe nė zgjedhjet presidenciale nė Serbi. U detyrua qė vetė ish-kryeministri dhe tani presidenti Vuēiq t’i drejtohet me letėr pėr ndihmė ShBA-ve, ato ndėrhyn dhe kėtė bukur mirė e kapitalizoi Vuēiqi nė kampanjėn e tij pėr president. Duke mos pasur pretendime se kjo ka qenė vendimtare nė fitoren e Vuēiqit por mund tė themi se pėrmes pėrdorimit tė kėsaj ēėshtjeje nė fushatėn zgjedhore nė Serbi u identifikua qartė animi i faktorit ndėrkombėtar nė favor tė tij, por edhe fakti se edhe nė tė ardhmen kjo ēėshtje, pra procesi i formimit tė Ushtrisė sė Kosovės mund tė pėrdoret si mjet i fuqishėm presioni nė duart e NATO-s, BE-sė dhe ShBA-sė nė raport me Serbinė.

I mbetet kabinetit tė presidentit qė edhe nė tė ardhmen tė gjejė tema dhe ēėshtje pėr tė cilat do tė provohet dhe arrihet unitet, aq shumė i munguar nė hapėsirat shqiptare, si nė raportet e partive politike por edhe mė gjerė. Opinioni shqiptar gjithandej kah ka parti politike ėshtė lodhur ma. Se a do tė ndodhė, dhe si do tė ndodhė lehtė apo vėshtirė dhe me ēfarė ēmimi, transformimi i FSK-sė nė ushtri kjo nuk mund tė parashikohet, por njė gjė ėshtė e sigurt se Kosova nė kėtė proces nuk ka pėr tė qenė vetėm, pra ėshtė arritur qė direkt nė kėtė proces tė jenė tė involvuara hiq mė pak se ShBA-tė. Kosova e ka tė siguruar tėrėsinė territoriale, ka qenė dhe mbetet pėrgjegjėsi e NATO-s pėrmes misionit tė KFOR-it. Me kėto ngjarje rreth iniciativės sė presidentit u rikonfirmua edhe njėherė se NATO-ja mbetet e pėrkushtuar qė jo vetėm tė mbetet prezent nė formėn e mbajtjes sė kapaciteteve tė saja tė dislokuara - nuk ėshtė me rendėsi se sa nė numėr, por edhe nė fillimin e procesit tė anėtarėsimit tė vendit tonė nė NATO.

Pra KFOR-i me kapacitetet e veta do tė jetė nė kėtė proces tė avancimit tė kapaciteteve tona mbrojtėse nė arritjen e standardeve tė NATO-s. Kjo, mendoj unė do tė ketė ndikim pozitiv edhe nė opinionin e gjerė nė Kosovė, pra te secili qytetar, se Kosova nuk ėshtė dhe nuk do tė mbetet nė mėshirėn e “tė fortėve nė rajon” sado qė ata harxhojnė miliona nė armatim. Procesi i formimit tė Ushtrisė sė Kosovės dhe posaēėrisht dinamika me tė cilėn kjo do tė ndodhė tani mė nuk ėshtė vetėm nė duart tona. Janė faktorėt tė cilėt do tė jenė tė involvuar nė kėtė proces dhe kjo do tė ndodhė konform proceseve nė rajon dhe rrethanave qė do tė krijohen nga ato procese. Ne mund tė frymojmė lirshėm sa i pėrket sigurisė sė tėrėsisė territoriale tė vendit tonė pėr sė paku kėto arsye: -Pėrfundimisht u hoqėn dilemat rreth qėndrimit tė ShBA-ve nė raport me NATO-n pas fitores sė presidentit Trump.

NATO-ja do tė forcohet akoma qė pėr neve ka rėndėsi jetike, sepse siguria jonė varet nga prezenca e KFOR-it nė Kosovė dhe aspiratat tona kanė qenė dhe mbeten anėtarėsimi i plotė nė kėtė organizatė politiko-ushtarake. -Me anėtarėsimin e Malit tė Zi, ishin dilema tė mėdha se a do tė ratifikohej nė Senatin dhe Kongresin amerikan pas fitores sė presidentit Trump, do tė ketė ndikim direkt nė avancimin e proceseve pozitive nė rajon. Kosova do ta fitojė edhe njė fqinj tė integruar nė NATO.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma