E lidhin dhe e plaēkitin zonjėn e shtėpisė: kapen dy hajdutėt shqiptarė

Pastaj ata ia filluan tė kėrkonin gjėsende me vlerė dhe ikėn. Ndėrkohė, e zonja e shtėpisė ia doli tė lirohej dhe tė alarmonte policinė.
Policia ka kapur sot (e hėnė, 10 prill) nė Warstein dy persona qė ishin nė ikje, tė dyshuar pėr hajni. Ata, siē thotė policia, kishin hyrė nė njė vilė, duke e befasuar tė zonjėn 67 vjeēare tė vilės. Pasi kanė hyrė dhunshėm ata, duke ia mbajtur revolen, i kanė mbyllur gojėn dhe e kanė lidhur nė njė karrige, shkruan wdr.de. Pastaj ata ia filluan tė kėrkonin gjėsende me vlerė dhe dikur ikėn, transmeton albinfo.ch. Ndėrkohė, e zonja e shtėpisė ia doli tė lirohej dhe tė alarmonte policinė.

Me helikopter dhe me qenė policorė, policia e ka kapur njėrin nga tė dyshuarit, tė fshehur nė afėrsi. Tjetrin ka arritur ta kapte qeni policor nė njė zonė malore. Tė dy janė shqiptarė dhe tė njohur tashmė nga policia pėr vjedhje tė kryera mė parė

http://www.albinfo.ch/e-lidhin-dhe-e-plackitin-zonjen-e-shtepise-kapen-dy-hajdutet-shqiptare/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma