Minutat e fundit, ish-kryepolici u vra pasi u nda nga gruaja dhe fėmijėt

Dy persona dyshohet tė jenė autorėt e vrasjes me armė zjarri tė ndodhur kėtė tė shtunė pranė liqenit artificial nė Tiranė, ku mbeti i vdekur ish-Drejtori i Policisė sė Vlorės, Artan Cuku.
Gazetari i Tv Klan, Spartak Koka bėn me dije se ekzekutori i Cukut ka qenė i kamufluar dhe ėshtė larguar me biēikletė. Autorėt dyshohet tė kenė pėrfituar nga errėsira dhe kanė arritur tė largohen nė rrugicat dytėsore, tė cilat lidhin me stadiumin Dinamo dhe sheshin Willson.

Ai raporton gjithashtu se Cuku ėshtė qėlluar me armė zjarri nė hyrjen e pallatit, teksa po futej pėr nė ashensor. Mė herėt, ai kishte qenė i ulur nė njė lokal aty pranė. Cuku ėshtė ekzekutuar pak pasi u nda nga gruaja dhe fėmijėt te cilėt ishin ngjitur pėr nė banesė dhe ai i ishte drejtuar njė marketi.

Pas lirimit nga Policia, Cuku rezulton tė ishte ortak i njė policie private e quajtur “Internacional Security Albania” e cila ėshtė themeluar nė vitin 2010, shkruan “Panorama”. Grupi hetimor nė vendin e ngjarjes po sekuestron dhe po kėqyr nė kėto momente kamerat e 4 bizneseve, mes tyre kamerat e njė supermarketi dhe njė karburanti. Ngjarja e rėndė ndodhi rreth orės 20:00 nė “Rrugėn e Kosovarėve”.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma