Studenti i UBT-sė, Benjamin Gecaj bėhet pjesė e stafit tė platformės sociale “Instagram“

Studenti i UBT-sė, Benjamin Gecaj ėshtė futur nė listėn e personave qė do tė punojė pėr platformėn sociale “Instagram”, falė njė marrėveshjeje tė arritur mes palėve. Gecaj deri tek bashkėpunimi ka ardhur pasi qė ai ka arritur qė pėr disa muaj tė gjejė mangėsi nė sistemin e Instagram-it. Nė kėtė mėnyrė fillimisht ishte shpėrblyer me 25 mijė dollarė, por kompania ka kėrkuar qė studenti nė fjalė tė jetė pjesė e stafit tė kompanisė.
Gecaj ėshtė nga fshati Llaushė i Komunės sė Skėnderajt, si dhe ndjek studimet nė vitin e parė nė Fakultetin Shkencat Kompjuterike nė UBT. Shkathtėsitė dhe atributet e tjera ai thotė t’i ketė arritur falė kėtij institucioni tė arsimit tė lartė.

Deri mė tani, ai ėshtė i vetmi student shqiptar qė ka arritur tė punėsohet nė kėtė kompani, si dhe ėshtė njė nga miliona pėrdorues tė Instagram-it, qė ka arritur tė pėrmirėsojė gabimet e kėsaj platforme.

“Ofertėn e kam pranuar me kushtet qė mė kanė ofruar, tash do tė filloj nė intership me pagesė, derisa nė muajt nė vazhdim do tė punoj nė mėnyrė tė rregullt. Kam pėr detyrė tė bėj analiza e raporte tė ndryshme nė regjionet e Evropės, konkretisht nė pjesėn e Ballkanit, dhe pėr mua ėshtė njė arritje shumė e madhe. Ligjėratat e mbajtura dhe nė pėrgjithėsi studimet nė UBT janė meritore pėr suksesin qė po e arrij”, ka theksuar Gecaj.

Ndėrkohė ai ka thėnė se do tė vazhdojė tė punojė edhe mė tepėr, nė mėnyrė qė tė gjejė mangėsi tė tjera nė platforma tė tjera sociale.
“Kam provuar e testuar gjėra tė ndryshme, si dhe do tė vazhdoj qė jo vetėm me Instagram por do tė tentoj qė edhe nė kompanitė e tjera tė gjejė gabime”, tha Gecaj./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma