Franklin Munishi merr drejtimin e CVP-sė nė qytetin Wil

Nga “tė vjetrit” nė kryesi mbetet edhe shqiptari tjetėr, Prend Berisha, ndėrsa propozimi i kryetarit nė dorėheqje qė vendin e tij ta zė Franklin Munishi, ėshtė pritur me duartrokitje.
Nė kuvendin vjetor tė partisė CVP nė Wil-Bronschhofen, Kantoni i St. Gallenit, anėtari i kryesisė dhe arkėtari i deritashėm, Franklin Munishi ėshtė zgjedhur kryetar i partisė nė nivel qyteti. Ai i ka zėnė kėshtu vendin kryetarit tė deritashėm, Roland Bosshart, shkruan infowil.plus.ch.

“Pranverė nė CVP”! Me kėto fjalė e ka pėrshkruar gjendjen nė partinė e tij kryetari i deritashėm, duke iu referuar pėrtėritjes tė kryesisė me emra tė rinj, por edhe rritjes sė numrit tė anėtarėve, transmeton albinfo.ch. CVP nė fakt ėshtė partia mė e madhe nė Asamblenė e qytetit dhe nė pėrgjithėsi, partia me mė sė shumti votues nė Wil. Edhe kryetarja e qytetit, Susanne Hartmann vjen po nga kjo parti.

Pėrveē kryetarit tė ri, nė kėtė kuvend janė zgjedhur edhe anėtarė tė rinj tė kryesisė. Nga “tė vjetrit” nė kryesi mbetet edhe shqiptari tjetėr, Prend Berisha, ndėrsa propozimi i kryetarit nė dorėheqje qė vendin e tij ta zė Franklin Munishi, ėshtė pritur me duartrokitje.

Munishi ka mbaruar studimet pėr ekonomi nė Zvicėr dhe punon si udhėheqės nė Fondin e tė papunėve nė Cyrih, nė kuadėr tė Zyrės pėr Ekonomi dhe Punė, Kantoni i Cyrihut.

Ėshtė i lindur nė vitin 1979 dhe vjen nga Komuna e Vitisė. Ai bashkė me familjarė tė tij udhėheq njė biznes tė suksesshėm tė prodhimit tė mobileve dhe tė ndėrtimtarisė. Ėshtė i martuar dhe ka katėr fėmijė.

http://www.albinfo.ch/franklin-munishi-merr-drejtimin-e-cvp-se-ne-qytetin-wil/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma